Kuva: TV5
Arman Alizad, tunnettu suomalainen televisiopersoona, vieraili useita kertoja River Uusimaa -seurakunnassa pastori Tomi ja Sanna Lehdon luona. Vierailujen aikana hän kuvasi seurakunnan kokouksia ja haastatteli sekä pastoreita että seurakuntalaisia. Tämä vierailu on osa Arman ja aikamme ilmiöt -ohjelman jaksoa, joka käsittelee nuorten miesten kristillisyyttä.
River Uusimaa -seurakunta on tunnettu aktiivisesta ja elävästä yhteisöstään, jossa myös nuoret miehet löytävät kristinuskon ja Jeesuksen. Seurakunta on ollut merkittävässä roolissa monien nuorten miesten ohjaamisessa ja tukemisessa heidän hengellisellä matkallaan.
Arman ja aikamme ilmiöt -ohjelman jakso, joka esitetään keskiviikkona 26. maaliskuuta 2025 klo 21.00 TV5-kanavalla, tarjoaa syvällisen katsauksen siihen, miksi yhä useammat nuoret miehet löytävät kristinuskon ja miten River Uusimaa -seurakunta on ollut mukana tässä ilmiössä.
Seuraa Arman ja aikamme ilmiöt -ohjelmaa ja tutustu River Uusimaa -seurakunnan toimintaan, joka tarjoaa nuorille miehille suunnan ja tarkoituksen sekavassa nykymaailmassa.